Server lázeňské pobyty    ›   Bolesti zad    ›   Bolesti zad

Bolesti zad

Ačkoliv se to zdá být nemožné, bolestmi zad si alespoň jednou v životě prošlo až 80 % lidí. U dětí se bolesti zad vyskytují až v 75 % případů. Tyto bolesti jsou dokonce častější než bolesti hlavy.

Bolesti zad se dělí na dva druhy:

 1. akutní (náhlá)

 2. chronická (dlouhodobá)

Za akutní jsou označovány všechny případy, u nichž bolest netrvá déle než dvanáct týdnů. Mluvíme-li o chronické bolesti zad, máme na mysli bolest trvající déle než dvanáct týdnů, nebo akutní bolest vyskytující se alespoň dvakrát do roka.

Přičiny způsobující bolesti zad:

Je nutné si uvědomit, že jednotlivé příčiny se často navzájem kombinují, a tak není dost dobře možné vystačit si pouze s podáním jednoho léku.

 1. Bolesti zad mohou vycházet ze svalového korzetu. V tomto případě je lepší obrátit se na pomoc rehabilitačního pracovníka.

 2. Další skupinou jsou poruchy vycházející z meziobratlových plotének. Nejznámější poruchou je tzv. lumbago (lidově „houser“). V tomto případě je nutné vyhledat pomoc odborníků (neurologů a ortopedů, rehabilitačních odborných pracovníků).

 3. Další skupinou jsou bolesti pocházející z kostěné páteře. K postižení může dojít úrazem.

 4. Prochladnutí. Je důležité chránit své tělo před nachlazením a nepodléhat módním trendům, které často ovlivňují to, co lidé nosí, aniž by si uvědomili, jaké to může mít následky.

 5. Obezita.

 6. Druhotné příčiny. Bolestmi zad mohou trpět lidé mající problémy s vnitřními orgány, například ledvin.

 7. Sedavé zaměstání. Páteř je při sedavém zaměstnání hodně namáhaná. Například špatné rozložení přístroje způsobuje hrbení se, často za to může i špatně zvolená židle.

 

Varovné příznaky bolesti zad:

 1. Bolesti zad spojené se zvýšenou teplotou.

 2. Bolesti zad spojené s bolestmi břicha.

 3. Bolesti zad spojené s poruchami hybnosti a citlivosti končetin.

 4. Bolesti zad v klidu a v noci.

Přidat k oblíbeným Odeslat na e-mail Vytisknout Přidat na Facebook

Navštivte stránku LázněPobyty.cz na Facebooku

_PREJIT_NA_FACEBOOK

Přidat komentář k článku

   
 
 Odeslat

Vaše dotazy a odpovědi na ně

Clieeneaps | 13. 10. 2018 01:40:47
If you want something super new? Open and look at this link. Only there the choice of horny for every will and completely free! They are wettest slaves, they will and want perform everything you command ! https://rebrand.ly/governy#Y7
Clieeneaps | 16. 09. 2018 10:48:58
Do you like something extremely new? Open and look at this page. Only there the choice of girls for every taste and completely free! They are responsible slaves, they will and want do anything you order ! http://gov.shortcm.li/kings1#N13
Clieeneaps | 18. 08. 2018 14:34:01
Can you prefer something extremely new? Open and look at this site. Only here the choice of wettest pussies for every unique guy and completely free! They are wettest slaves, they will and want do anything you say ! http://gov.shortcm.li/kings1#W49
Doveneaps | 18. 07. 2018 04:18:21
So you! want something super new? Look at this page. Only here the choice of horny for every desire and completely free! They are good slaves, they will and want do everything you command ! http://gov.shortcm.li/kings1#Z30
Zpět

Chci zasílat akční nabídky na doporučené léčebné pobyty na email.

Odeslat

Anketa

Pomohl vám lázeňský pobyt v léčbě vašeho zdravotního problému?

Vyhledat

Vaše objednávky vyřizuje

Tomáš Potěšil
E-mail: info@laznepobyty.cz
Telefon: 774 457 657
Pondělí - pátek: 9:00 - 17:00
Iveta Novotná

Dobrý den, co je curapuls?

Odpověď lékaře

Dobrý den,

curapuls je metoda, která slouží k hlubokému prohřátí příslušných orgánů. Proceduru curapuls obsahuje jeden z námi nabízených balíčků - Prodloužený víkend relax.

Poradna

Doporučené články

Aktuality

Tip na lázeňský hotel

Máte-li problémy se zažívacím a trávicím traktem, onemocněnými metabolickými (diabetes melitus, artritis urica (dna), hyperlipoproteinemií), onemocněními pohybového aparátu (revmatismus, artrosy) nebo artrosami všech kloubů, neváhejte navštívit lázeňský hotel Smetana – Karlovy Vary, který vám nabízí komplexní lázeňskou léčbu prováděnou odborným týmem pracovníků, vedeným MUDr. Lovackým Csc.

Přejít na článek

Ministerstvo pro místní rozvoj
Tyto stránky vznikly za podpory Národního programu Ministerstva pro místní rozvoj.