Server lázeňské pobyty    ›   Artritis urica    ›   Artritis urica

Artritis urica

Artritis urica
Artritis urica
0

Artritis urica je odborný název metabolického onemocnění zvaného dna, někdy též nazývaného jako pakostnice či podagra. Vyznačuje se nadměrnou produkcí kyseliny močové. V důsledku jejího nadměrného výskytu v krvi dochází ke koncentraci této látky v kloubech a jiných tkáních, což způsobuje bolest zejména u kloubu palce nohy nebo patního kloubu, zarudnutí a otok postiženého kloubu, někdy může vést k tvorbě ledvinových kamenů, které mohou působit horečku. Touto nemocí trpí asi jeden ze sta mužů ve věku nad 40 let, ale mohou jí trpět i ženy. Může ji způsobit nadměrné jídel obsahujících puriny.

Této nemoci můžeme předcházet udržováním ideální hmotnosti (Ta je u každého jedince velice relativní a nedá se přesně určit, ale například Brockův index říká, že dospělý jedinec by měl vážit svou výšku, od které odečte 100. Ženy by se měly od tohoto výsledku 10 % odečíst a muži naopak 10 % přičíst), alkohol požívat v přiměřených dávkách, pít dostatečné množství tekutin a vyvarovat se extrémnímu příjmu bílkovin a aminokyselin a především purinů.

Je-li stav nemoci akutní, jako první lék použijeme Alupurinol, u kterého je potřeba dodržovat striktní dávkování. Léčí se v Karlových Varech i v řadě dalších lázeňských míst.

Přidat k oblíbeným Odeslat na e-mail Vytisknout Přidat na Facebook

Navštivte stránku LázněPobyty.cz na Facebooku

_PREJIT_NA_FACEBOOK

Přidat komentář k článku

   
 
 Odeslat
Zpět

Chci zasílat akční nabídky na doporučené léčebné pobyty na email.

Odeslat

Anketa

Pomohl vám lázeňský pobyt v léčbě vašeho zdravotního problému?

Vyhledat

Vaše objednávky vyřizuje

Tomáš Potěšil
E-mail: info@laznepobyty.cz
Telefon: 774 457 657
Pondělí - pátek: 9:00 - 17:00
Iveta Novotná

Dobrý den, co je curapuls?

Odpověď lékaře

Dobrý den,

curapuls je metoda, která slouží k hlubokému prohřátí příslušných orgánů. Proceduru curapuls obsahuje jeden z námi nabízených balíčků - Prodloužený víkend relax.

Poradna

Doporučené články

Aktuality

Tip na lázeňský hotel

Máte-li problémy se zažívacím a trávicím traktem, onemocněnými metabolickými (diabetes melitus, artritis urica (dna), hyperlipoproteinemií), onemocněními pohybového aparátu (revmatismus, artrosy) nebo artrosami všech kloubů, neváhejte navštívit lázeňský hotel Smetana – Karlovy Vary, který vám nabízí komplexní lázeňskou léčbu prováděnou odborným týmem pracovníků, vedeným MUDr. Lovackým Csc.

Přejít na článek

Ministerstvo pro místní rozvoj
Tyto stránky vznikly za podpory Národního programu Ministerstva pro místní rozvoj.